Siergiej Fuks

Menedżer z wieloletnim doświadczeniem, zdobytym w trakcie pracy w wielu krajach (Ukraina, Holandia, Wielka Brytania, Czechy, Węgry i Polska). Analityczny, skuteczny w budowaniu strategii, zarządzaniu sprzedażą, zmianą i re-engineeringiem oraz w kierowaniu zespołami między-funkcyjnymi. Ceni etykę, różnorodność, pasję i zaangażowanie oraz ciągły rozwój poprzez otwartość na zmiany i stawianie sobie wyzwań. Posiada trzy dyplomy: MBA (Manchester Business School, Wielka Brytania), magistra ekonomii (Włochy) oraz matematyki (Ukraina).

Adrian Suska

Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w obszarze zarządzania dużymi sieciami sprzedaży oraz budowania strategii sprzedaży. Zawsze pracuje z pasją i zaangażowaniem, stale szukając możliwości podniesienia własnych kwalifikacji. W centrum wartości stawia zawsze ludzi. Przez całą karierę zawodową budował zespoły skuteczne, pełne pasji, pomysłów i zaangażowania. Wielokrotnie prowadził szkolenia oraz wdrażał standardy pracy dla pracowników sprzedaży. Posiada dwa dyplomy: MBA (SGH, Polska) oraz magistra finansów i bankowości (Wyższa Szkoła Handlu i Prawa w Warszawie).

Paweł Oberda

Doświadczony projekt menedżer, zarządzający obszarem produktów kredytowych. Wielokrotnie budował od podstaw procesy biznesowe w obszarze consumer finance w oparciu o potrzeby klienta, dające wymierne efekty organizacji w postaci maksymalizacji wyniku finansowego. W swojej codziennej pracy wykorzystuje wiedzę statystyczną, biznesową i bazodanową. Zbudował liczne modele behawioralne, cross-up-sell, antyfraudowe i anty-churn. Jest inżynierem informatyki (PAN) i magistrem zarządzania i marketingu (SGGW).

Bartłomiej Skołbania

Lider zespołów realizujących projekty IT z wieloletnim doświadczeniem w branży finansowej. Wielokrotnie efektywnie reorganizował i budował zespoły developerskie. Dzięki posiadanej wiedzy, zarówno technicznej jak i biznesowej, potrafi łączyć obszary, osiągając synergię i kreując wartość ekonomiczną. Duża różnorodność projektów, w których pracował, pozwoliła na poznanie wielu technologii i języków programowania, co skutkuje unikalnym wyczuciem podczas doboru odpowiednich narzędzi i technologii do zakresu realizowanych rozwiązań. Magister inżynier informatyki (AGH), inżynier geodezji (AGH), posiada dyplom MBA IT (ALK).

Łukasz Siemaszko

Certyfikowany Analityk SAS. Doświadczenie zdobywał w branży e-commerce, rozwijając własną metodykę mierzenia atrybucji oraz algorytmiczne systemy rekomendacyjne. Z sukcesem wdrożył innowacyjne rozwiązania predykcyjne w międzynarodowej organizacji z branży Retail, wspierające biznes stacjonarny oraz e-commerce. W AMA Institute jest odpowiedzialny za budowę modeli predykcyjnych i optymalizacyjnych, w szczególności w branży finansowej i logistycznej. Entuzjasta i pasjonat R oraz h2o. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku metody ilościowe w ekonomii ze specjalizacją analizy statystyczne i data mining.

Dawid Barański

Certyfikowany Analityk SAS, znający również biegle PLSQL oraz Python. Posiada duże doświadczenie w analizie procesów pożyczkowych, zdobyte na drodze współpracy z kilkoma instytucjami finansowymi. Twórca licznych kodów automatyzujących pracę silników decyzyjnych oraz ich walidację. Na swój warsztat równie chętnie bierze zagadnienia spoza obszaru ryzyka kredytowego, gdzie swoje analizy wspiera wizualizacjami zaprojektowanymi w środowisku Tableau. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku „Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy Informacyjne.

Sebastian Zając

Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku ekonofizyka. Obecnie adiunkt na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz wykładowca Szkoły Głównej Handlowej. W swoich badaniach wykorzystuje teoretyczne aspekty statystyki oraz zaawansowane metody matematyczne. Jest autorem wielu publikacji naukowych. W swojej codziennej pracy korzysta z narzędzi Python, R oraz SAS. Jego pasją jest ciągłe poszerzanie zdobytej wiedzy, dzielenie się nią z innymi oraz nabywanie nowych umiejętności modelowania rzeczywistości.

Michał Gawryluk

Kariera zawodowa związana z analityką oraz branżą Retail. Zwycięzca Nielsen Case Competition Poland 2015 oraz finalista P&G CEO Challenge 2016, będący w najlepszej szóstce spośród setki drużyn Europy Centralnej. Przed AMA Institute największe wyzwania zawodowe realizował w Nielsenie oraz Nestle, gdzie m.in. wspierał prace analityczne Nestle RPA oraz rozwinął wraz z zespołem do skali międzynarodowej narzędzie do prognozowania nowych produktów. Pracę magisterską z użycia metod uczenia maszynowego do analizy wsparcia marketingowego bronił w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Obecnie kontynuuje naukę jako doktorant na ścieżce związanej z „Data Science”. W wolnych chwilach, poza analizą danych, chętnie wchodzi w dyskusję na temat nowych technologii, boksu oraz ligi NBA.

Damian Stawicki

Matematyk i java developer z siedmioletnim doświadczeniem pracy komercyjnej w IT. Posiada wiedzę i doświadczenie w sektorze finansowym (bankowość, ubezpieczenia). Brał udział w projektach związanych z zarządzaniem tożsamością, standard Edifact oraz optymalizacją procesów biznesowych. W wolnych chwilach z pasją zajmuje się majsterkowaniem oraz uprawianiem sportu.

Jacek Skulimowski

Front End Developer, programujący w językach HTML5, CSS3, Javascript. W swoim portfolio ma wiele nowatorskich projektów, zarówno w postaci pojedynczych aplikacji, jak i rozbudowanych platform. W pracy dba nie tylko o sprawnie działający kod, ale również o atrakcyjność wizualną oraz user expierence (UX). Ukończył studia magisterskie na kierunku informatyka (Uniwersytet Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie).

Witold Fidos

Doświadczony menedżer sprzedaży o szerokich horyzontach biznesowych, z wieloletnim stażem na rynku bankowym i ubezpieczeniowym. Rozumiejący cyfrową transformację sektora finansowego. Szeroka wiedza branżowo-technologiczna wzbogacona unikalnym portfelem relacji rynkowych. Business development jako główna część prowadzonych działań, udokumentowana współpraca z największymi vendorami technologicznymi. Doświadczenie w zarządzaniu zespołami i projektami (Prince 2). Dobry leadership, doświadczony i skuteczny negocjator. Niekonwencjonalny mówca z dużym szacunkiem do nauki, potrafiący skupić uwagę otoczenia, inspirująca osobowość, otwarty umysł wsparty syndromem walki. Posiada dwa dyplomy – magistra inżyniera fizyki (Politechnika Łódzka) i magistra ekonomii (Uniwersytet Łódzki).

Ewa Pietrzak

Menadżer z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w efektywnym zarządzaniu zespołami sprzedażowymi zdobytym w sektorze SKOK. Zawsze czerpie ogromna satysfakcję z przekazywania wiedzy innym i jest pasjonatką dążenia do doskonałej obsługi klienta. W ramach prac projektowych wielokrotnie brała udział w pracach związanych z udoskonaleniem procesów operacyjnych, zwłaszcza procesu akceptacji kredytowej. Szczególną uwagę zawsze skupia na obszarze monitoringu zgodności, stosując metodę obopólnych korzyści z uwzględnieniem interesów wszystkich interesariuszy. Energiczna, aktywna, działająca według własnego motto: „Rzeczy trudne robimy od ręki, na niemożliwe trzeba chwilę poczekać”. Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi.

Dominik Skórski

Manager ds. Rozwoju o szerokich horyzontach biznesowych. Odpowiedzialny za współpracę oraz skuteczne budowanie relacji z Klientami oraz rozwój biznesu o nowe obszary rynku. W swojej codziennej pracy wykorzystuje zdobywaną przez lata wiedzę nt. potrzeb Klientów oraz wypracowane relacje biznesowe. Duża ilość branż z którymi miał okazję współpracować wpłynęła na zbudowanie szerokiego unikalnego spojrzenia na biznes jako zbioru procesów zależnych wzajemnie. Rozumie potrzeby branży Retail oraz wyzwania jakie przed ową branżą stoją. Certyfikowany audytor wewnętrzny systemów zarządzania oraz absolwent Uniwersytetu Warszawskiego.

Rafał Kogut

Administrator systemów Linux z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w sektorze publicznym, finansowym oraz prywatnym. W swojej pracy stara się wykorzystywać głównie oprogramowanie z rodziny open source. Specjalizuje się w systemach operacyjnych z rodziny Red Hat, stale rozwija swoje umiejętności zawodowe poprzez szkolenia oraz udział w seminariach. Hobbystycznie zajmuje się analizą zagadnień z dziedziny bezpieczeństwa IT oraz automatyzuje procesy dostarczania usług w ramach administracji systemami operacyjnymi. Absolwent Politechniki Rzeszowskiej posiada dyplom magistra inżyniera informatyki oraz certyfikat Red Hat Certified Engineer.

Wsparcie prawne

Korzystamy z pomocy prawnej świadczonej przez Kancelarię Radcy prawnego Marty Matyjek i adwokata Anny Bendza.